ČERNÁ ARCHITEKTURA

INTERIÉR ŘEDITELNY ZŠ SOKOLNICE

PROJEKT: 2015 / REALIZACE: 2016 / INVESTOR: ZŠ Sokolnice

Základní koncept návrhu vychází především z rozměrů místnosti – místnost je úzká a dlouhá a při stávajícím rozmístění pracovních stolů uprostřed dispozice je znemožněno další využití prostorů po obvodu – za zády pracovních míst. Proto bylo navrženo jiné uspořádání pracovních míst – jeden pracovní stůl je umístěn pod oknem, druhý na něj kolmo navazuje a spolu tak vyplňují jeden roh místnosti. Pracovní místa jsou tak dostatečně velká a mezi stoly je dostatek prostoru pro volný pohyb. Zároveň je možné maximálním způsobem využít podélné dlouhé stěny pro skříně a police a zbylo také dostatek prostoru pro kout s křesly a konferenčním stolkem.

Strop místnosti je v současnosti ve výšce 3,94m nad podlahou, navrhuje se snížení stropu sádrokartonovým podhledem na světlou výšku místnosti 3,5m. Snížený podhled se využije také pro rozvod kabelů k nově navrženému liniovému svítidlu se zářivkami v ocelovém profilu.

Barevnost byla zvolena velice střídmá. Na podlaze budou renovovány stávající dubové parkety, výmalba stěn i stropu je navržená bílá. Pracovní stoly a k nim přidružené nízké skříně mají tmavý odstín, všechny ostatní vysoké skříně mají barvu bílou. Rám kolem dveří a otevřené police nad pracovními stoly jsou navrženy v březové dýze. Výrazným prvkem interiéru je koutek s křesílky a konferenčním stolkem – křesla jsou navržena s výrazným žluto-okrovým čalouněním, konferenční stolek je tmavého odstínu. Pro umocnění odlišného prvku interiéru je na stěně navržená tapeta s výraznými barvami, které se v interiéru vyskytují (tmavě šedá, bílá, béžová, žlutá). Na podlaze je pod křesly se stolkem umístěný koberec s nízkým vlasem v šedo-béžovém odstínu.